Забавна страна на пандемијата: Ова се најсмешните видеа!

21 октомври, 2020
видео

Колумнистот на „Њујоркер“ е последниот во низата луѓе кои доживеаа срам на видеоконференциите преку „Зум“ кога сфатија премногу доцна дека учесниците на конференцијата ги гледаа со неверување дури и во најинтимните моменти, објави АФП во средата.

Тоа е најдобрата илустрација, додава агенцијата, за непредвидливите инциденти што се случуваат за време на видео конференција, сè поприсутни во овие времиња на пандемија.

Тоа се случи и со 60-годишниот Џефри Тобин, кој беше фатен како мастурбира минатата недела за време на конференцијата за вода на Зум со колегите од списанијата и радиото во Њујорк.

image

Засрамениот Тобин се извини, но беше суспендиран од работата во Њујоркер и исчезна од Си-Ен-Ен, каде беше редовен гостин.

Адвокат и колумнист, автор на неколку политички книги ја започна својата „игра“ за време на паузата на состанокот да се подготви за набудување на претседателските избори на 3 ноември, мислејќи дека „колегите повеќе не го гледаат“.

“Направив глупава грешка, мислев дека повеќе не сум на екранот. Се извинувам на сопругата, семејството, пријателите и колегите”, изјави Тобин за Vice News.

Но, има повеќе такви авантури.

Минатиот месец, аргентинскиот парламентарец, 47-годишниот Хуан Емилио Амери, беше суспендиран затоа што беше снимен како ги бакнува градите на својата партнерка на виртуелна седница на парламентот.

Откако друг колега застана на збор, Амери попушти на еротски повик во удобноста на неговиот дом, мислејќи дека повеќе не е на екранот, а сликите од неговата авантура брзо се проширија на социјалните мрежи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum