Здравствен хороскоп за октомври 2020: Стрелецот под голем стрес, на бикот му се заканува хипертензија

10 октомври, 2020
zdravstveni-horoskop-za-oktobar-2020-strelac-pod-jakim-stresom-biku-preti-hipertenzija.html

ОВЕН

Венера што влегува во знакот на Девица и вашето поле на здравје ќе ви донесе чувствителен дигестивен систем, а можни се минливи нарушувања во паузата на бубрезите и грлото, кои ќе се почувствуваат повеќе во втората декада на октомври. Третата декада од месецот ќе донесе подобрување и претежно стабилно и добро здравје.

БИК

Првата половина на октомври ви носи склоност кон воспаление што може да биде придружено со висока температура, но кое е минливо и релативно краткотрајно. Проверувајте го крвниот притисок почесто затоа што од време на време ќе биде покачен.

БЛИЗНАЦИ

Меркур што поминува низ вашето поле на здравје ќе започне ретроградно на 14-ти октомври. Ова ќе доведе до пад на вашиот имунитет. Е почувствувате уролошки нарушувања и ќе бидете склони кон настинки. Избегнувајте ветровито и дождливо време. Ќе уживате само во лесни и рекреативни физички активности. Би било корисно да се практикува метод на психофизичка релаксација на дневна основа. Вашата диета треба да вклучува лесно сварлива храна и повеќе течности.

РАК

Во текот на првата и втората декада на октомври, ќе бидете склони кон тешка циркулација, ревматски, уролошки нарушувања, настинки и респираторни проблеми, особено ако веќе имате хронични здравствени проблеми или сте во подоцнежни години. Неопходно е да се практикуваат превентивни мерки и да се јави лекар ако е потребно.


ДЕВИЦА

Во првата и втората декада од октомври, вашето здравје ќе биде чувствително. Ќе бидете склони кон настинки и ревматски нарушувања, како и зголемен стрес. Ќе ви треба повеќе одмор. Избегнувајте прекумерен физички напор и кревање потешки товари.


ЛАВ

Јупитер, Плутон и Сатурн минуваат низ вашето поле на здравје и примаат преку неповолни планетарни аспекти во првата и втората декада на октомври, што ќе го направи вашето здравје чувствително и ќе го ослабат имунитетот.


ВАГА

Октомври ви носи променливо здравје, за што ќе треба да имате доволно време секој ден за физички активности, рекреација и одмор. Здравата исхрана ќе биде важна за вас. Слабоста може да предизвика слаба циркулација. Избегнувајте ладно и дождливо време и поминете го поголемиот дел од времето топло и суво.


СТРЕЛЕЦ

Во текот на октомври, ќе бидете под стрес од вообичаеното, што ќе ви предизвика повремени психосоматски реакции. Треба да преземете превентивни мерки и, колку што можете, да се држите настрана од ситуации и луѓе кои можат да ви предизвикаат стрес.

ЈАРЕЦ

Во текот на првата половина на октомври, ќе се грижите повеќе за вашето здравје, ќе извршите превентивни прегледи, ќе практикувате здрава исхрана и ќе водите претежно здрав живот. Ќе бидете физички подвижни и ќе најдете време за дневен одмор и релаксација. На 14 октомври, Меркур ќе започне ретроградно движење, што ќе го ослабе вашиот имунитет. Ќе бидете склони кон настинки и уролошки проблеми.

ВОДОЛИЈА

Вашето здравје ќе биде променливо за поголемиот дел од октомври. Можни се нарушувања на крвниот притисок, што особено ќе го почувствуваат хронични пациенти. Проверувајте го крвниот притисок почесто, и би било добро да ја проверите и крвната слика.

РИБА

Вашата здравствена состојба ќе биде чувствителна во првата половина на октомври. Тоа може да доведе до нарушување на циркулацијата и нестабилност предизвикана од хормонални реакции, а исто така ќе бидете склони кон вирусно воспаление што може да биде придружено со висока температура. Ако сте во доцните години, болката во коските и зглобовите ќе се засили.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum