10 надобри водоотпорни звучници за одлични забави покрај базенот!

15 април, 2020
zvucnik

Водоотпорните звучници стануваат се попаметни, поквалитетни и позабавни од кога и да било.

Најдобрите модели не само што ќе ги пуштаат вашите омилени песни, туку тие и ќе ги полнат вашите мобилни телефони, па дури и ќе бидат вашиот виртуелен асистент. Најдобро од сè е што можете да најдете соодветен модел без оглед на вашиот буџет.

Тимот уредници на BestProducts.com поминаа три недели во истражување и тестирање на најпопуларните брендови со цел да го пронајдат најдобриот водоотпорен звучник.

Како се спроведе тестирањето?!

Првата недела се правело истражување на пазарот преку читање статии и коментари напишани од производителите но и од корисниците. Потоа секој од уредниците добил по еден водоотпорен звучник, кој што го користел во период од три недели и го оценувал според следниве четири критериуми:

  • Дизајн и квалитет на изработка – да биде лесно пренослив и да изгледа кул!
  • Квалитет на звук – екстремно важен критериум, да биде доволно гласен, без шум!
  • Издржливост на батерија – кај сите тестирани примероци батеријата траела цел ден со континуирано работење на уредот!
  • Дополнителни атрибути – некои од уредите имаат шик диско светла, други можат безжично да се поврзат со повеќе звучници, на трети може да се инсталира виртуелен асистент..!

Погледнете ги 10те најдобри водоотпони звучници и обезбедете го вашиот омилен, за незаборавни забави ова лето!

Ultimate Ears MEGABOOM 3 Portable Waterproof Bluetooth Speaker

JBL Charge 4 Waterproof Bluetooth Speaker

Soundcore Flare 2 Waterproof Bluetooth Speaker

JBL Pulse 4 Waterproof Bluetooth Speaker

Bose SoundLink Micro Waterproof Bluetooth Speaker

Bose Portable Home Speaker

Ultimate Ears WONDERBOOM 2 Waterproof Bluetooth Speaker

Sony SRS-XB32 Waterproof Bluetooth Speaker

Soundcore Motion+ Waterproof Bluetooth Speaker by Anker

Sony SRS-XB12 Mini Waterproof Bluetooth Speaker