„Ме чекаше со бебето, да донесaм пари за млеко, а јас немав“: Дино за Амела, жената која ја сака веќе 41 година

16 декември, 2020
dino-merlin-830x0

“После пет години се венчавме тајно. Тоа беше романтична венчавка, иако буквално ја киднапирав сопругата”.

Пејачот Дино Мерлин ретко ја покажува својата сопруга Амела во јавноста, со која има две деца, а нивната љубовна приказна е многу интересна. Како што еднаш рече самиот пејач, тие биле во врска пет години пред бракот.

– Со сопругата Амела сум од својата седумнаесетта година и сè уште сум добро. Немаме проблеми или скандали. Сепак, не сме во брак толку многу години, бидејќи се забавувавме скоро пет години – Мерлин го враќа својот филм на спомени.

Беше љубов на прв поглед. Тој исто така се сеќава на датумот. Беше 8 август 1979 година.

https://www.facebook.com/samir.trubljanin/photos/a.179814532150538/1034587363339913/?type=3

Родителите на Амела беа против љубовта со Дино, бидејќи тој беше сиромашно момче, а таа студираше архитектура и имаше и „млеко од пиле“.

– Се боревме, се криевме, но никој не можеше да нѐ раздели. По пет години тајно се венчавме. Тоа беше романтична венчавка, иако буквално ја киднапирав сопругата. Со нас беа само мојот кум и сестрата на Амела која беше кума. Говорот на матичарот беше предолг за мене, постојано гледав на вратата за никој да не наиде и да ни ја расипе среќата – рече тој.

– По венчавката отидовме на меден месец во Дубровник, а кога се вративме, се преселивме кај мајка ми и веднаш го почувствувавме влијанието на секојдневниот живот. Имав голема одговорност за моето семејство и напорна работа, а родителите на Амела беа толку лути што половина година не сакаа ни да слушнат за неа – се сети Мерлин на тие времиња и додаде:

– Но, времето лечи сè, па затоа денес родителите на Амела ме сакаат повеќе отколку што заслужувам.

Еднаш рече дека никогаш нема да го заборави моментот кога, по неговата прва турнеја низ Југославија, се врати дома со празни раце и гладен.

– Жена ми стоеше пред вратата и ме чекаше заедно со бебето. Наида можеби имала половина година, а сопругата Амела штотуку завршуваше архитектура. Таа ме праша тивко: “Дали ни донесе нешто? Немам млеко”. Немав ниту еден динар. Ништо не донесов, бидејќи ништо не заработив. Имаше големи трошоци. Би дал сè, да можаев да одговорам таа вечер: „Да, донесов 100 марки“ .

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit