Ова е вонбрачната ќерка на Горан Бреговиќ- Брега која живее од другата страна на Светот: Тој ја призна, а еве во каков однос се денес

22 ноември, 2020
zeljka-goran-bregovic-830x0

Жељка не се експонира во медиумите и не се занимава со јавни работи

Легендарниот фронтмен на „ Bijelо dugme “, Горан Бреговиќ, има вонбрачна ќерка, која ја призна и со која денес има одлични односи.

Љубовта на Горан му се случи на Сарајка Јасенко, која во тоа време се занимаваше со танц, а бременоста беше целосно непланирана.

И покрај тоа, Брега ја призна својата ќерка Жељка, која сега живее во Австрија, е омажена и има деца.

Жељка не се експонирана во медиумите и не се занимава со јавна работа, а како што беше напишано, таа има одличен однос со нејзиниот татко.

Познато е дека од бракот со Џенана Бреговиќ, Горан има три ќерки – Ема, Лулу и Уна.

Ако погледнете во потеклото на Брега, тој е Хрват по татко му, и Србин по мајка му, неговата сопруга е муслиманка и сите три ќерки се од различна вера.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit