ПО 30 ГОДИНИ ЛЕПА БРЕНА СЕ ВРАЌА НА ФИЛМСКОТО ПЛАТНО: Двајца згодни актери ќе ѝ прават друштво на ТВ екраните, а еве кој лик ќе го глуми таа

17 август, 20200
promocija_lepa_brena__165749__photo_E-Stock_blank-e1596093441582

Лепа Брена ќе глуми во филмот „Син сафир“ со Андрија Милошевиќ и Милош Биковиќ, пишуваат локалните медиуми.

Тоа ќе биде прва улога на пејачката во филмот по цели 30 години, откако таа играше во „Ајде да сакаме 3“ во 1990 година.

Тоа е комедија во која Андрија ќе го глуми пејачот Сафир, Биковиќ неговиот менаџер Бојан, а Брена ќе се игра самата себе.

„Андрија игра народен пејач на кого менаџерот и Брена помагаат за заживување на неуспешната музичка кариера! Не можам да ги откријам деталите за сценариото, но ќе ви кажам дека една од последните сцени во филмот ќе биде неговиот голем кам-бек концерт во полна белградска арена, каде ќе пее со Брена! “, Изјави извор близок на продукцијата на филмот за„ Информер “ и додаде дека Ендру и Брена се всушност одлични пријатели и во приватниот живот.

„Освен што се пријатели со години, Андрија и Брена исто така неколку пати соработуваа. Во 2018 година, тој беше нејзин гостин на концерт во белградска арена. Во тоа време, тој го глумеше нејзиниот сопруг Бобо Живојиновиќ на сцената заедно со Анџелка Прпиќ, која ја глумеше Брена. Многумина не знаат дека една година подоцна, Брена го позајми гласот на мајката на Андрија – Милева во филмот „Такси блуз“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris