Ултимативен детокс: Се што ви треба е шптребно во само една чаша!

28 април, 2020
Naslovna

Овој пијалок ќе ви го исчисти организмот, ќе ви ја обнови енергијата и ќе ви ги даде сите потребни витамини и минерали.

Пијалок од овој хранлив состав е идеален за утринските часови, бидејќи ја обезбедува потребната енергија и витамини, но исто така можете да ја пиете за ужина или после вежбање.  

Потребни состојки за две лица:

  • Млад спанаќ една чаша  
  • Нане  – неколку лисја  
  • Свеж целер  – половина стапчиња  
  • Половина  Авокадо
  • Едно јаболко
  • Ѓумбир – едно помало парче  
  • 1/3   Краставица
  • Половина сок од лимон  
  • Чаша вода

Подготовска:

Ставете ги сите состојки во блендер или соковник, истурете вода и измешајте додека не се добие компактна мешавина. Смесата треба да има густина на смути, па ако е премногу густа, додадете уште малку вода, но внимавајте да не претерувате.  

Пијте го пијалокот веднаш штом ќе го направите за да не може да се изгубат хранливите состојки од намирниците