Веге шпагети

17 април, 2020
Naslovna

Интегралните шпагети се еднакво вкусни како и обичните, Ве уверуваме дека тоа е така. Начинот на готвење е ист како и за обичните шпагети.

СОСТОЈКИ:

  • 1/2 пакетче интегрални шпагети
  • 100 грама кромид
  • 20 грама феферонки
  • доматен сос или кечап
  • маслиново масло, малку сол, црн пипер и оригано

НАЧИН НА ГОТВЕЊЕ:

Сварете ги интегралните шпагети според упатството на кесичката.

Откако ќе се сварат, убаво исцедете ги и полијте ги со малку маслиново масло, а додајте и црв пипер и оригано.

Исецкајте ги младиот кромид и феферонките на мали парчиња.

Сервирајте ги шпагетите во посебен сад и додајте повеќе доматен сос или кечап. Одозгора ставете ги сецканите млад кромид и феферонки.

По избор, можете да додадете свеж спанаќ или зелени маслинки