Пет вежби за супер тело препорачани од фит мама Маријана

4 април, 2020
sport

Да, знаеме дека воопшто не е лесно да ги менувате секојдневните навики. Но тоа не е причина да не се посветите на себе. Особено затоа што постои начин, ако постои желба.

Треба да знаете да си ги подредите приоритетите, а грижата за себе сепак треба да би биде некаде на почеток од списокот на приоритети. Иако до неодамна вежбањето дома може ви се чинело како ужасна опција, денес за жал, тоа ни е единствената опција. Добрата вест е што и со вежбање дома можете да постигнете супер резултати.

Инструкторката по фитне и пилатес, Маријана Пашалиќ (43) ни предложува пет супер вежби кои можете да ги правите во дневната соба, а кои гарантираат супер резултати.

Сите вежби се повторуваат 20 пати, препорачливо е да се направат по две серии (можете и повеќе серии, согласно вашата физичка форма).

Вежба за стомак

Истегнете се странично за страничните стомачни мускули. Во исто време работат и мускулите на рамениците и грбот. Повторете ја секоја вежба 20 пати.

Вежба за задник

Се подугнуваат колковите со истегнување на едната па другата нога. Положбата задржете ја неколку секунди, а потоа спуштете се. Правете ја оваа вежба две минути.

Вежба за раце

Трицепс вежба- се спуштате што е можно пониско активирајќи го задниот мускул од надлактицата.

Никогаш доволно вежби за стомак

Подигнете го телото и допрете ја ногата со спротивната рака…

Исчекор

Супер вежба која го активира цело тело

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi