Оваа торта можете да ја направите 3 ДЕНА однапред: Богата торта со ореви (РЕЦЕПТ)

13 октомври, 2020
торта

Подготовка:

Кори:

Направете 3 кори, секоја одделно.

Изматете 5 белки со 15 лажици шеќер, додадете лажица брашно и 3 лажици малку сок од лимон и на крај 100 гр сецкани ореви.

Покријте го плехот со хартија за печење, ставете ја смесата и печете 20 минути на 150 ° C и направете 3 кори.

Филот:

Изматете 15 жолчки со 150 гр шеќер во пареа.

Оставете да се олади.

Одделно сварете 2 пудинзи од ванила во 1 / 2л млеко и додајте го во изладениот фил.

Изматете 2 маргарини со 100 гр шеќер во прав и комбинирајте ги со изладениот фил. Измешајте сè добро.

Наполнете ја тортата. Премачкајте го со филер и од горе.

Украсете со 100 гр сецкани ореви и шлаг по желба.

Совет: Направете ја тортата најмалку 3 дена пред да ја послужите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum