Што точно значи кога некој ве сонува?

14 октомври, 2020
соништа

Дали сте главниот лик или помал додаток на сцената во нечија потсвест?
Интерпретацијата на соништата е тема која често ги фасцинира луѓето, но само кога станува збор за нивните лични соништа. Признајте, колку и да ви изгледаат интересни вашите соништа, воопшто не ве интересира какви авантури помина вашиот познаник минатата ноќ, за време на спиењето. Единствениот начин на кој можеби ќе ве интересира е доколку таа личност ви каже дека и вие сте се појавиле во тој сон.

Што всушност значи кога некој друг сонува за нас? Дали сме некоја посебна личност во неговиот живот, а не ни знаеме, или сме само додаток во филмот за неговата потсвест?

Сигурно ви се случило еднаш колега или пријател да ви каже дека ве видел во сон. Можеби се чувствувавте посебен за момент, или започнавте да ја прашувате таа личност што точно правите во сонот. Подоцна, веројатно се прашувавте каква улога имате во животот на таа личност и зошто таа сонуваше за вас.

Мораме да ве разочараме
Важно е да се напомене дека најважниот контекст во соништата е. Многу психолози, но и духовници веруваат дека соништата имаат посебни значења. Нашата потсвест создава сон, и подобро не познава отколку ние самите.
„Соништата се симболични, лицата што се појавуваат не е таа навистина“, изјави психологот д-р Воката Џорџ за Хафингтон пост.

Таа верува дека ако сакате да декодирате сон, треба да се запрашате каква емоција, мисла или чувство се дружите со личноста што сте ја виделе во сонот. Обично лицето кое се појавува во сон е споредно како личност и е важно во однос на тоа што ви претставува.

Ако некој ви каже дека сонувале за вас, вие како личност немате многу врска со тоа. Речиси е невозможно да откриете што потсвесно симболизирате на таа личност и нема потреба да размислувате премногу за тоа.

Значи, ако некој ви каже дека сонувал за вас, не го сфаќајте тоа премногу сериозно. Не станува збор за вас, туку за нив. И, искрено, тоа не ви значи ништо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum