Трикови на убавиците од златната ера на Холивуд: Ќе се згрозите кога ќе прочитате што користела Брижит Бардо…

12 декември, 2020
profimedia-0557162597

Ѕвездите на златната ера на Холивуд беа речиси недопирливи суштества, сите се восхитуваа на нивната убавина. Секогаш педантно средени до последниот детал, тие внимателно се грижеа за нивниот свеж и младешки изглед, а честопати таа грижа вклучуваше и некако бизарни трикови за убавина, без разлика дали станува збор за нега на кожата, косата или шминка.


Една од нив е француската актерка Бриџит Бардо. Своите кадрици наводно ги стилизирала со сопствената плунка. Ќе ги врзуваше краевите и ќе ги лепеше зад ушите, а кога ќе се исушеше „фризурата“, добиваше сјајни, препознатливи кадрици во лежерен француски стил. Шведската оскаровка Ингрид Бергман исто така имаше необични техники за уредување на нејзината фризура. За да го направи нејзиното чело визуелно поголемо, таа внимателно ќе избричеше еден сантиметар коса долж работ на челото.

Убавицата Лиз Тејлор сама ја истрижа својата убава црна коса, а платинестата русокоса Џeин Харлоу ги одржуваше своите целосно изветвени кадрици со необична комбинација на пероксид, амонијак и прашок за перење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris