Актерот раскина со девојка 22 години помлада: Крај на двегодишна романса?

8 мај, 2020
Naslovna

Метју Пери и неговата девојка Моли Хурвиц ја прекинаа двегодишната врска. Само неколку месеци откако се појавија заедно пред камерата, актерот, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во серијалот „Пријатели“, и 29-годишна менаџерка одлучија дека врската дошла до крај.

Тие се запознале во 2018 година, но биле фотографирани заедно само на крајот на 2019 година. Моли му беше голема поддршка на актерот во неговата борба против зависноста.

“Моли и Метју поминуваат многу време заедно. Таа има чудна смисла за хумор и тие се најдоа веднаш. Таа не е заинтересирана за слава и не ги сака забавите, што е многу добро за Метју”, откри извор за Сан во тоа време. Двајцата допрва треба да ги потврдат шпекулациите за распадот, а Метју ги поминува своите денови во карантин со самиот себе.