Цело семејство убавици на големите екрани се заразија со Корона вирусот, пренесени се во болница глумицата и нејзината ќерка

18 јули, 2020
Annotation 2020-07-18 202859

Аишварја Раи и нејзината ќерка се пренесени во болница поради корона вирусот, а исто така беше објавено дека нејзиниот сопруг и свекор се позитивни на висрусот

Sвездата од Боливуд и поранешната мис на светот, Аишварја Раи и нејзината ќерка итно се пренесени во болница поради симптомите поврзани со вирусот. Убавицата оваа недела се тестираше и излезе позитивна, а пред неколку дена објави дека нејзиниот сопруг и свекор се исто така позитивна Аишварја и нејзината ќерка Aрадија (8) моментално се во болница во Мумбаи.

View this post on Instagram

💖✨LOVE😍🌈🤗

A post shared by AishwaryaRaiBachchan (@aishwaryaraibachchan_arb) on

Дека незјиниот сопруг е позитивен тој објави минатата сабота, а вирусот го има и свекорот на глумицата, уште пред неколку дена објави дека е во самоизлоцаија заедно со својата ќерка, пред да ги пренесат во болница.

Целото семејство на познатата глумица се познати личности во индијската филмска индустрија. Често ги опишуваат како Боливудско кралско семејство, а освен во Индија, Aишварја глумела и во многу американски филмови. Илјадници фанови на семејството Баччан изјавија на социјалните мрежи дека се молат што побрзо да оздрават и да се вратат дома.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi