Џенифер само еднаш ја сретнала Анџелина! Она што тогаш и го рекла зажалила засекогаш

23 мај, 2020
Naslovna

Џенифер Анистон, која беше сакана од публиката низ целиот свет за нејзината улога како Рејчел во планетарно популарната серија „Пријатели“, пред неколку години раскажа како поминала нејзината единствена средба со Анџелина olоли.

Во тоа време, не можеше да знае дека нејзината колешка, која беше седум години помлада, ќе го победи својот сопруг и ќе доведе до крајот на нивниот брак.

Како што во тоа време пишуваа странските медиуми, причина за разводот на Бред Пит и Анистон беше Анџелина, кого актерот се за заљуби во текот на снимањето на филмот „Г-дин и г-ѓа Смит“.

Џенифер и Бред се разведоа во 2005 година, по пет години брак, и на актерката и беше потребно долго време да се опорави од тоа.

Само неодамна беа откриени нови детали од тој период, односно како изгледаше средбата помеѓу Анџелина и Џенифер.

Анистон изјави за Vanity Fair за тоа. Според неа, тие се запознале на паркингот каде е снимена серијата „Пријатели“.

Застана кога ја виде Jоли, па тој се претстави со неа.

Тогаш таа и рече: „Бред е многу возбуден што може да работи со вас. Се надевам дека добро ќе поминете “.

Го рече ова, таа не знаеше дека состанокот на Бред и Анџелина ќе значи крај на нивниот брак.