Меланија Трамп го прослави Денот на мајката со стил: Првата дама на Америка во фустан од 3000 долари!

11 мај, 2020
Naslovna

50-годишната Прва дама на Америка вчера на Инстаграм сподели видео од Белата куќа со своите верни следбеници, каде им се обраќа на сите мајки на посебен начин.

Во видеото, Меланија се појави во светло розов фустан од Габриела Хирст. Миди фустан со спуштени ленти што следи по нејзината беспрекорна линија. Фустанот е веќе распродаден насекаде, а неговата цена беше дури 3.000 долари.

Овој пат, не можевме да видиме со кои чевли првата дама го заврши овој стил.