Најзгодниот маж на светот шокира со неговите навики во исхраната

13 мај, 2020
Naslovna

Ѕвездата од Twilight Saga Роберт Патинсон зборуваше за неговите необични и воопшто здрави навики во исхраната.

Во виртуелно интервју за јуни и јули изданијата на магазинот GQ, тој откри неколку детали од неговиот приватен живот, а многумина беа најмногу изненадени од неговата диета.

Како што вели, му било доста тешко да се навикне на новата ситуација и на фактот дека тој треба да подготви свои оброци затоа што тој секој ден одеше во ресторани и јадеше во филмови.

“На пример, вчера јас гуглав и гледав видеа на YouTube како да се подготват тестенини во микробранова печка. Ставете ги тестенините во сад, а потоа во микробранова печка. Иако изгледа едноставно, не е за мене. И, конечно, кој би рекол дека резултатот е ужасен и дека храната е потполно невкусна “, раскажа актерот.

Тој исто така откри дека во една прилика скоро го запалил станот со своето неискуство во кујната. Имено, тој ја стави алуминиумската фолија во микробранова печка, не знаејќи дека не е баш паметна идеја.

Но, она што најмногу го шокираше беше признавањето на тоа како изгледаа неговите оброци.

“Знаете, јадам храна директно од конзервата. Јас буквално истурам табаско во конзервата туна. Знам дека е многу чудно и незамисливо за многумина, но јадам како диво животно, ако треба, ќе јадам од конзерва за ѓубре”, тврди Патинсон, кој е прогласен за најубав човек на светот на почетокот на годината.