Нејмар и хрватската манекенка потврдија дека се во врска: „Ние сме Бони и Клајд

22 мај, 2020
Naslovna

Манекенката Наталија Барулиќ  и фудбалерот Нејмар  се појавија заедно на насловната страница на руското издание на магазинот GQ, што потврди дека тие се во врска.

Иако веќе некое време објавуваат заеднички фотографии, тие не сакаа јавно да зборуваат за нивната врска.

“Во одбрана на своите најблиски. Хероите од јунскиот проблем, Нејмар и Наталија, не потсетуваат на сите колку е важно да ги поддржуваме и заштитиме своите најблиски. Не е важно дали седите во самоизолација во вашите четири sида или треба да комуницирате преку телефон. Пазете се, бидете силни” , рекоа од списанието.

На насловната фотографија, Наталија го гушка Нејмар.

„Бони и Клајд“, напиша таа покрај заедничката фотографија што ја објави.

Шпекулациите започнаа кога Наталија неодамна му честиташе на фудбалерот на неговиот роденден со заедничка фотографија и му испрати емотивна порака.