Неочекувано изненадување: Бред Пит ги изненадил студентите, сите занемеле

22 мај, 2020
Naslovna

Бред Пит ги изненади студентите на Државниот универзитет во Мисури. Тој се придружил преку видео-врска од неговата куќа, каде се уште е во карантин поради коронавирусот. Славниот актер ја прифати идејата деканот да ги израдува студентите и им честиташе на упорноста и успехот што го постигнале за време на пандемијата.

– Здраво на сите, Бред овде. Ве повикувам од карантин. Мора да беше многу чудно да се работи во овие услови, но знајте дека сум горд на вас. Вие успеавте . Уживајте! Ви честитам. Проширете ги вашите хоризонти и размислете, вие сте нашата иднина. Ви посакуваме се најдобро во вашите идни напори – Пит им се обрати дипломатски и ги воодушеви.

Сите вработени беа среќни и задоволни. – Се обидовме некако да ги развеселиме студентите, затоа што во ова неизвесно време пандемијата на коронавирус нема да има традиционална прошетка низ градот. Бред се согласи да ги направи горд – рече доцентот Елизабет Кинг со објавувањето на видеото на официјалните канали на универзитетот.

Патем, Бред пораснал во Спрингфилд, Мисури, каде што има универзитет на кој исто така присуствувал, па тоа било уште една причина зошто се согласил да контактира со студентите. Еден од најпосакуваните мажи во светот се запишал на студии по новинарство откако завршил средно училиште, но не дипломирал. Тој сфати дека е привлечен од глума, па се спакува и отиде во Холивуд за да ги оствари своите соништа.