Погледнете во апартманот на најсекси тенисерката во светот

28 април, 2020
Naslovna

Ежени Бушар го обожува Мајами толку многу што во 2017 дала скоро 3.5 милиони долари за апартман во кој во моментов го поминува карантинот поради корона вирусот.

Станот има некаде околу 1800 метри квадратни, четири базени и неверојатен поглед на плажа. Особено бидејќи тие се прозорци од подот до таванот.

Во станот има уште две спални соби, две огромни бањи, како и 400 метри квадратни простор на отворено.

Една од најсексапилните тенисери во светот, ако не и најсексипилна, има и свој приватен влез во станот – и е заштитена од љубопитните погледи на соседите.

Се чини дека таа во последно време ужива во животот повеќе од тенисот. Поранешниот петти светски тенисер моментно ја држи 332-та позиција на ВТА-листата.

Медиумите неодамна пишуваа дека таа е во врска од септември, и дека нејзиното момче е од Мајами, иако Бушаров неодамна „бараше ” љубов“ на Интернет.

Проверете ја галеријата со фотографии од нејзиниот стан на Саут Бич подолу.

И секако, тука се и фотографиите кои покажуваат зошто е една од најсексапилните тенисерки.