Поп дивата откри како ги контролира своите ќерки: Се претворам во Крис Џенер!

27 мај, 2020
Singer Jelena Karleusa announced a concert on the music streaming platform YOU BOX.Pevacica Jelena Karleusa najavila koncert na muzickoj streaming platformi YOU BOX.

Балканската sвезда Јелена Карлеуша е свесна дека нејзините ќерки се многу популарни, а како што се пошегува, и двете имаат „свои социјални мрежи“ на кои се истакнуваат.

За шоуто „Бекстејџ“ во пресрет на интернет-концертот што го одржа поп дивата во неделата, 24 мај, Јелена Карлеуша откри каде се наоѓаат Атина и Ника во тој момент, но, исто така, зборуваше за темата популарност на мрежите:

– Атина е на забар, а Ника е тука. На пример, „Инстаграм“ е популарен, а Атина е популарна на „Тик-Ток“. Тоа е нова генерација.

31, October, 2019, Belgrade – Exclusive presentation of unique fashion collection Giambatista Valli and H&M at VIP pre-shopping event. Jelena Karleusa. Photo: Antonio Ahel/ATAImages. 31, oktobar, 2019, Beograd – Ekskluzivo predstavljanje jedinstvene modne kolekcije Giambatista Valli i H&M na VIP pre-shopping eventu. Foto: Antonio Ahel/ATAImages.

На прашањето дали ги контролира и колку е свесна за сè, поп дивата одговори:

– Никогаш не ги криев децата, но од друга страна многу ги контролирам. Се случува да се најде некој лош коментар, затоа веднаш ја повикувам Атина или Ника или сама го бришам. Луѓето не сфаќаат дека моите деца се само деца. Иако тие две се мои ќерки и на Душко, тие се 10 и 11 години, тие се мали. Значи, што и да објавуваат на мрежите, сè е детско. Но, секако, со годините што доаѓаат, мислам дека дефинитивно ќе се справам со тоа посериозно – рече Јелена за „Бекстејџ“.

Покрај тоа, Јелена Карлеуша откри дали би сакала нејзините ќерки да бидат музичари во иднина.

– Јас многу би сакала тие да свират затоа што двете пеат фантастично. Тие се многу музички талентирани и многу убави. Мислам дека Атина ќе биде убава, висока, вистински модел и мислам дека таа би имала многу успех во тоа. Мислам дека се претворам во Крис Џенер – додаде најпопуларната балканска дива со насмевка!