Принцот Хари се покаја: Не можам да верувам како животот ми се свртел! Ми недостасува се!

30 април, 2020
Naslovna

Принцот Хари верува дека би бил „подобро заштитен“ од скандалот со кој се соочи во последните месеци доколку тој беше во војската, велат извори.  

Војводата од Сасекс, наводно, им кажал на пријателите дека „не можел да верува“ дека неговиот живот „се свртел наопаку“.

Тој рече дека му фалат другарите од војската. На Хари, по Мегзит, му беа одземени сите чинови добиени во армијата.  

Хари сега живее со Меган и синот Арчи во Лос Анџелес и се обидува да продолжи со хуманитарна работа.

Хари им кажал на пријателите дека навистина му недостасува војската, како и воени состаноци. Му недостигаат неговите пријатели од армијата. Тој рече дека не може да верува во она што му се случило во последните месеци. Тој имаше среќа додека служеше во војската. Потоа ја запозна Меган и сè изгледаше добро. Тој смета дека не предвидувал добро дека работите ќе се комплицираат “, изјави извор за„ Дејли телеграф “.  

Извор рече дека Хари не ја обвинува Меган за тоа што се случило, но жали за неговата земја: „Има само чувство дека тој би бил многу подобро заштитен, доколку тој беше во војската“.  

На Хари му беа одземени воените должности кога тој и Меган решија да го напуштат кралското семејство на 31 март 2020 година.