Карлеуша сервира задник, Станија брадавици, а Сораја планира свадба

10 април, 2020
Naslovna

Снимање, концерти, патувања и шопинг се секојдневие на старлетите. Сепак, овие дами, поголемиот дел ос Србија, до денес мораат да се откажат од тоа бидејки во светот завладеа пандемија на корона вирусот.

Со тоа што во соседна Србија е вонредна ситуација, секоја од нив на свој начин се сноси со новонастанатата ситуација, а времето во карантин го поминуваат како најдобро знаат.

Српската старлета Станија одвреме навреме излегува на терасата во Нови Сад, каде се наоѓа во самоизолација. Пред некое време спремно позирала на фотограф, а се почастила самата и со сладок крем.


Друга старлета, Сораја која на социјалните мрежи ги известува пријателите како ги поминува деновите во карантин. Друштво и прави атрактивната пријателка Елена, која судејки по коментарите многу потсетува на Сораја.

Но освен на позирање, Сораја се посветила и во планирање на свадбата која би требало да се случи во јуни.

Таа е оптимист и изјавила дека нема да ги промени плановите и дека короната до тогаш ќе заврши.

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша времето во карантин го поминува со својот сопруг Душко Тошич и нивните 2 деца. Таа се најде во центарот на вниманието кога се “пофалила”  со парите кои нема каде да ги троши поради пандемијата.

А дека живее на висока нога, Карлеуша покажала дека пред скоро време си купила и солариум за времето во изолација да и поминува побрзо.

Имала и видео во кое заиграла на нејзин хит и со тоа фустанчето кое го носела се подигнало до горе и ги покажала црните гаќички и голиот задник.

Пејачката Ана Николиќ времето во изолација во главно го поминува дома.

Фотографите ја сликале испред нејзината зграда во Белград, каде вниманието го привлека со предизвикувачкиот стајлинг.