Меланија Трамп во беспрекорно пролетно издание го маѓепса светот

24 април, 2020
Naslovna

Иако пандемијата на корона вирусот моментално е присутна и повеќето се дома, Меланија Трамп сепак има обврски кои треба да ги изврши, а тоа значи дека изгледа совршено дотерана.

Првата дама на Америка се придружи на нејзиниот сопруг Доналд пред два дена на церемонијалното садење дрво на Денот на Земјата. Двојката засади ново дрво на тревникот до Белата куќа, а Меланија за оваа прилика ја избра комбинацијата облека инспирирана од планетата.

Таа се појави во маслинесто зелен фустан – мантија со мало пуфче ракави, исечени под градите и визуелно ја стеснува линијата. Тоа е модел потпишан од Викторија Бекам, дизајнерка чии парчиња не ги гледаме често кај Меланија, а секако и припаѓаат на нејзиниот стил.

Меланија го надополни овој интересен стил со класичните салонки од модната куќа Маноло Бланик што сме ги виделе досега. Иако таа претходно не го практикувала ова, од кога пристигна корона вирусот во Америка, во неколку наврати ја видовме сопругата на претседателот Доналд Трамп во облека и чевли што веќе ги носеше, наведувајќи многумина да се прашуваат дали Меланија ја испраќа пораката дека е штедлива во ова тешко време.