Погледнете ја вилата во која Роналдо го чека крајот на пандемијата

11 април, 2020
naslovna

Во време на карантин поради пандемијата на корона вирусот португалската суперзвезда Кристиано Роналдо со своето семејство престојуваат во луксузен имот покрај море на островот Мадеира.

Напаѓачот на Јувентус одлучил да отиде на Мадеирасо својата Георгина и децата во рибарското село Цаничал каде изнајмил вила со 6 спални соби по цена од 4.000 евра на ден.

Португалскиот весник Correio de Manha објавил фотографии од прекрасниот комплекс во кој Роналдо се вселил.