Тие се трендсетерките од „Тик Ток“ – 5-те најпознати модни инфлуенсерки на оваа популарна социјална мрежа

24 мај, 2020
Насловна

Ако барате инспирација за кул облека, следете ги овие познати Tik Tokeriki.

До неодамна никој не слушнал за Тик Ток, а сега птиците на гранката знаат сè за оваа позната социјална мрежа каде можете да најдете смешни и скици за танцување, но и корисни совети за убавина и мода. Подолу ви носиме 5 Тик Токерики кои станаа модни инфлуенсерки.

Ова се девојки кои започнаа редовно да објавуваат модни содржини на оваа нова социјална мрежа – да даваат совети како да се облекувате, да ги покажуваат своите облеки и да откриваат трикови што ги користат за решавање на типични модни проблеми. Нивното чувство за мода е кул, модерно и еклектично, па затоа е многу јасно за нас зошто отидоа вирално за кратко време и собраа рекорден број верни придружници. И кога ќе ги видите нивните облеки, ќе сакате да ги следите и нив.

1.Британија Ксавиер

Оваа трендсетерка моментно има повеќе од 2 милиони следбеници на „Тик Ток“ и е позната по нејзините генијални проекти за DIY и трикови. Таа негува кул, но секојдневен стил и често може да се види како носи тренерка со поформални парчиња.

@brittany.xavier

how to make a halter top from a scarf ##diy ##tutorial ##fashion ##style

♬ original sound – brittany.xavier

2. Ема Џеан Кларк

Оваа симпатична русокоса го сака стилот на 90-тите години: кул очила за сонце, ретро чанти и кроп топови. Нејзините облеки обично се едноставна комбинација на кроп топови и патики, но на неа изгледа екстра трендовски. Ема во моментов има 45.000 следбеници, а тој број од ден на ден само се зголемува, што воопшто не не изненадува.

@emmajeanclarke

A representation of how this fit makes me feel 😎🤘🏼 ##outfit ##styling ##ootd ##fashion ##tiedye ##outfitinspo ##tiktokfashion ##fyp

♬ original sound – spully.goats

3.Али Милен

Али на Тик Ток има 70.000 следбеници и е позната по нејзиниот урбан, но женски стил, кул фризури, одлична колекција накит и забавни скечеви. Сакаме да бидеме нејзини пријатели само за да можеме да си позајмиме неколку нејзини парчиња од плакарот (или можеби сите од нив).

@alysilverio

All outfits from my shop: STATEOFMYNE.COM 🥰 Use TIKTOK for 20% off. Which is your fave? ##dailyoutfits ##ootd ##outfits ##myoutfits ##outfitchange ##style

♬ American Boy but Shibuya is there too – goalsounds

4.Самира Радмер

Ние сакаме да ја следиме оваа блогерка со овој стил од Лос Анџелес затоа што таа ги споделува своите облеки од денот со своите следбениците, како и корисни модни упатства за тоа како да комбинирате одредени парчиња. Покрај тоа, Самира исто така споделува совети за тоа како да добиете изглед инспирирани од славните по прифатлива цена, и тоа секогаш им помага.

@samiraradmehr

how to take your look from day to night! ##howtostyle ##styletips ##daytonightlook ##outfitinspo ##whattowear ##tiktokfashion ##werkitfromhome ##mystyle

♬ Opaul – Freddie Dredd

5.Кери Феј

Ако сакате да комбинирате женски и спортски парчиња, тогаш ќе сакате да ја копирате секоја облека од оваа прекрасна Тик Токерика. Покрај модните клипови, на нејзиниот профил можете да најдете и корисни трикови за уредување фотографии, а видеото каде што таа ја фотошопира лате уметноста во нејзиниот кафе-филџан, е толку генијална што набрзо стана  виална.

@kerifay

How to add latte art on photos taken from the front!☕️ ##tiktokpartner ##learnontiktok ##picsart ##fashionblogger ##photoediting

♬ original sound – kerifay