Учесниците одбраа помеѓу Луна и Анабела: Еве која од нив ќе се брои да не го напушти реалното шоу! (ВИДЕО)

9 мај, 2020
anabela

Номинациите се одиграа во реалното шоу, а учесниците во третата сезона на ова реално шоу избраа меѓу мајката и ќерката, односно Анабела Атијас и Луна Џогани.

Во таа пригода, со одлука на членовите на „Задруга“, прва беше номинирана Анабела Атијас, додека Млаџан Јовановиќ беше номиниран од публиката.

Двајцата ќе се борат за опстанок во шоуто, а кој од нив ќе ја напушти Белата куќа останува да видиме.