Во документарниот филм за Дејвид Бекам во Кинеските кино сали се прикажува само неговата глава. Еве зошто

18 јули, 2020
џдфвџд


Во документарниот филм за поранешниот фудбалер кој неодамна се емитуваше на кинеската телевизија CCTV, гледачите цело време го слушаа само неговиот глас.

Причината е што Дејвид Бекам беше цензуриран од вратот надолу и секој пат кога беше во рамката можеше да се види само главата. Причината е, се разбира, бројните тетоважи на англискиот фудбалер. Во Кина, во 2018 година, беше донесен закон со кој се забранува прикажување на тетоважи на јавни личности, што го отежнува малку потегот на Бекам, кој има повеќе од 40 години, да „работи“ во оваа земја. Поранешниот спортист, кој е познат како еден од најпосакуваните за рекламирање, се нашол на билборди и реклами во Кина неколку пати, а последен пат – кога рекламирал јогурт – Кинезите можеле да го видат цел, но сите негови тетоважи биле отстранети со Фотошоп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi