Ознака: топвест

.jpg
Израелскиот супермодел, ТВ презентер и актерка Бар Рефаели (35) и нејзината мајка и моден агент Ципи Левин (65) беа осудени вчера, 20 јули, за затајување данок во родниот Израел, а убавата манекенка се појави на суд со бела заштитна маска на лице. Израелскиот суд ја осуди Бар Рефаели за четири точки за затајување данок, а […]

.jpg
Актерот Џони Ортиз, кој играше во продукцијата на „El Camino: A Breaking Bad Movie“ и „Мекфарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е зад решетки по обвинувања и сомневања дека тој извршил убиство, пишува ТМЗ. Според правните документи, според овој портал, Ортиз и друг човек, Армандо Мигел Наваро, наводно се обиделе да убијат […]

.jpg
Кинезиолозите тврдат дека масните наслаги е најлесно да се стопат ако вежбачите се посветуваат на одредени кардио методи. Аеробни тренинзи кои трошат маснотии, а не јаглехидрати, се шетање трчање, пливање, велосипедизам, веслање, прескокнување јаже … За повеќето од нив, нема членарина во теретана затоа што тие се достапни за сите, но треба да обрнете внимание […]

.jpg
Рита за прв пат објави приказна со екранот „Apple Maps“ на нејзиниот профил на Инстаграм, а напишано е во аголот: „Стави го Косово на мапата“, таа сега го објави споменатиот печатен екран со обележување на нејзините албански колеги. – Би сакала „Apple“ да даде некои одговори со ставање на Косово на картата! Албанија и Косово […]

.jpg
Се чини дека актерката Меган Фокс и раперот Машин Ган Кели повеќе не ја кријат својата романса, што наводно предизвикало актерката да се разведе од сопругот Брајан Остин Грин, со која била во брак 10 години. На групната фотографија споделена од филмскиот продуцент Рандал Емет, Меган позира во рацете на раперот. https://www.instagram.com/p/CCxI64DHqSW/?utm_source=ig_embed „После четири месеци […]

.jpg
“Медицинските здруженија дадоа неколку препораки на почетокот, кои сега се менуваат, затоа што има повеќе пациенти кои поминале со ковид инфекција. Овие се сè уште мали бројки, за да можеме да дадеме валидни научни податоци … Бремените жени можат да се разболат во секој момент на ист начин како што другите луѓе и децата се […]

.jpg
Вереникот на пејачката и актерка Џенифер Лопез, 44-годишниот Алекс Родригез сака да го искористи максимумот од слободното време за да се дружи со семејството пред да се врати на работа како спортски коментатор, а тој сподели и неколку симпатични моменти на социјалните медиуми. View this post on Instagram Next week, it’s back to the business […]

.jpg
Дрејк предизвика неколку гласини на социјалните медиуми кога беше снимен како шеташе ноќе во Барбадос, што е родната земја на Ријана! Многумина го задеваа раперот шегувајќи се дека ја бара таму. Но, не помина долго време, фотографиите на Дрејк со семејството на Ријана, кои позираат заедно среќно, се појавија на Интернет, а фановите почнаа сериозно […]

Untitled-1.jpg
Откако ја објави својата кандидатура за претседател на САД пред две недели, раперот Канје Вест ќе го одржи првиот предизборен митинг во Јужна Каролина, јавуваат странските медиуми. Имено, најавениот настан ќе се одржи во северниот дел на Чарлстон, а само избрани гости можат да присуствуваат на настанот, пренесува ABC News. Според копија од поканата во […]

.jpg
Познатиот холивудски ерген, Леонардо Дикаприо последниве три години ужива во друштвото на 23-годишната аргентинска убавица Камила Мороне, а сериозноста на нивната врска ја потврди и нивното заедничко појавување на годинашните Оскари. Неговиот потег ги изненади многумина со оглед на фактот дека тој последен пат пристигна на ваков голем настан во друштво на девојка во 2005 […]

.jpg
Пред само две години, актерката призна дека нејзиното најстаро дете, денес возрасен син Самуел (23), всушност е родено како ќерка, која го добила името Саманта и дека не се чувствува како девојче уште од детството. Самата Синтија јавно ја призна својата сексуална ориентација во 2003 година, а пред тоа живееше 15 години со наставникот по […]

amber-heards-drinking-habits-to-now-be-dragged-into-court-by-johnny-depp-0001-e1592568942371.jpg
Имено, минатата недела протекоа информации на суд дека Деп изгубил дури 650 милиони долари во 2016 година. За време на неговото сведочење, тој рече дека доцел на 30-тиот роденден на неговата поранешна сопруга, затоа што бил на состанок со неговите адвокати. „Знам дека звучи лудо, но за второто и третото продолжение на„ Пиратите од Карибите […]

.jpg
Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез купиле нов имот во Сан Фернандо за кој издвоиле 1,4 милиони долари. Станува збор за мала, но луксузна куќа, која е изградена во 1948 година, и околу која има простран имот. Имено, ентериерот на куќата е украсен по најновиот начин, а парот со децата на пејачката ќе […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris