Актерот од филмот „Breaking Bad“ уапсен поради сомнение за обид за убиство

21 јули, 20200
сдфсфд

Актерот Џони Ортиз, кој играше во продукцијата на „El Camino: A Breaking Bad Movie“ и „Мекфарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е зад решетки по обвинувања и сомневања дека тој извршил убиство, пишува ТМЗ. Според правните документи, според овој портал, Ортиз и друг човек, Армандо Мигел Наваро, наводно се обиделе да убијат човек по име Брајан Дјук, а целиот случај наводно е поврзан со одредена криминална банда. Наводно, Наваро го повлекол „чкрапалото“, додека улогата на Ортиз не е позната. Актерот изјавил дека не е виновен за ова дело, и ќе биде сослушан во понеделник. За него беше одредена кауција од 1,120,000 американски долари, а семејството се обиде да собере пари преку веб-страницата GoFundMe за да го одбрани Џnони од слобода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris