Канје Вест најави предизборен митинг

20 јули, 20200
Untitled-1


Откако ја објави својата кандидатура за претседател на САД пред две недели, раперот Канје Вест ќе го одржи првиот предизборен митинг во Јужна Каролина, јавуваат странските медиуми. Имено, најавениот настан ќе се одржи во северниот дел на Чарлстон, а само избрани гости можат да присуствуваат на настанот, пренесува ABC News.

Според копија од поканата во сопственост на таа ТВ-станица, сите гости ќе треба да ја пополнат формулар „Ковид-19“, да одржуваат физичко растојание и да носат заштитни маски.

Исто така, раперот објави дека собира потписи за да може да се појави на гласачкото ливче во Јужна Каролина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris