Ѕвездата од серијата „Сексот и градот“ за тоа како е да се биде родител на трансродово дете

19 јули, 20200
дсдсдс


Пред само две години, актерката призна дека нејзиното најстаро дете, денес возрасен син Самуел (23), всушност е родено како ќерка, која го добила името Саманта и дека не се чувствува како девојче уште од детството. Самата Синтија јавно ја призна својата сексуална ориентација во 2003 година, а пред тоа живееше 15 години со наставникот по англиски јазик Дани Мојсеј, со кого имаше ќерка Саманта и син Чарлс. Сепак, работите не одеа како што замислуваше. Во тоа време, Синтија не разбрала дека е мајка на трансродова личност. Таа прочитала книга за тоа како родителите се справуваат со тешката состојба на децата во пубертет, во која еден од родителите признал дека може да донесе одлука на своето дете само откако мислел дека може да има мртва ќерка или жив син, пишува „Харперс Базар“.


Се разбира, може да се дадат какви било аргументи. Но, останува фактот. И секој родител треба да го слуша она што детето го зборува за себе – рече Синтија. Таа исто така откри дека одлуката за промена на полот не е лесна и за родителите и за децата. Таа е сигурна дека во тој период на децата им е потребна максимална поддршка, а не осуда. Синтија Никсон стана мајка по трет пат во 2011 година, кога нејзината долгогодишна партнерка Кристина Маринони роди син. Тие се впуштија во љубовна врска во 2009 година, а свадбата следуваше една година подоцна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris