Џони Деп: Од 650 милиони долари, до раб на банкрот

19 јули, 20200
amber-heards-drinking-habits-to-now-be-dragged-into-court-by-johnny-depp-0001

Имено, минатата недела протекоа информации на суд дека Деп изгубил дури 650 милиони долари во 2016 година. За време на неговото сведочење, тој рече дека доцел на 30-тиот роденден на неговата поранешна сопруга, затоа што бил на состанок со неговите адвокати. „Знам дека звучи лудо, но за второто и третото продолжение на„ Пиратите од Карибите “, направив 650 милиони долари.

Кога го отпуштив моето поранешно управување, не само што ги изгубив тие пари, туку и многу повеќе, затоа што открив дека тие не ги платиле моите даноци дури 17 години. Беше многу напната средба “, рече Деп на суд, објаснувајќи зошто не се појавил за роденденот на Амбер. Бројката за која зборуваше е многу поголема отколку колку навистина вреди познатиот актер, според списанието „Форбс“. Имотот на познатиот актер денес се проценува на околу 200 милиони долари, но поради проблеми со поранешните вработени и поранешна сопруга и трошоците за судењето, не е изненадувачки што пред неколку години американските медиуми започнаа да пишуваат дека Деп е на работ на банкрот. Прашањето е каде исчезна неговото богатство.

View this post on Instagram

The truth always finds it’s way. #JohnnyDeppIsInnocent

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

Деп глуми во 71 филм за време на неговата богата кариера и заработи милиони долари. Славниот актер не е познат по тоа што сака да заштеди, но познато е дека е дарежлив кон членовите на своето семејство, и дека сака да купува недвижен имот.

View this post on Instagram

The Tourist (2010) @angelinajolie.offlcial

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

View this post on Instagram

For GQ (2018)

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris