Tag: топвест

.jpg
„Бев многу тивка на училиште и немав многу пријатели и сега сфаќам дека всушност претрпев насилство. Не сакам некој да се чувствува како мене во таа веќе ранлива возраст. Така, кога Харпер одеше на училиште, имав важен разговор со неа и и реков: ‘Ако некогаш сте на игралиште и забележите девојка која стои сама на […]

.jpg
Во документарниот филм за поранешниот фудбалер кој неодамна се емитуваше на кинеската телевизија CCTV, гледачите цело време го слушаа само неговиот глас. Причината е што Дејвид Бекам беше цензуриран од вратот надолу и секој пат кога беше во рамката можеше да се види само главата. Причината е, се разбира, бројните тетоважи на англискиот фудбалер. Во […]

.jpg
Познатата водителката Елен Деџенерис и нејзината сопруга Порција Де Роси се збогуваа со својот миленик Волф со емотивна објава на социјалните медиуми. “Синоќа моравме да се збогуваме со нашето милениче. Нашето куче Волф нè остави. Тој само ни донесе среќа и љубов и се надеваме дека истото го сторивме и за него”, напиша Деџенерис во […]

Untitled-4.jpg
За наводната измама на 38-годишниот принц Вилијам се шпекулира веќе неколку месеци. Иако никогаш не е официјално потврдено дека Војводата од Кембриџ ја изневерува својата сопруга, 38-годишната Кејт Мидлтон, со кого има три деца од деветгодишен брак, извори за разни странски медиуми откриваат детали за скандалот што го потресе британското кралско семејство. Тие исто така […]

.jpg
За лошата здравствена состојба на британскиот принц Филип, кој годинава влезе во својата 100-та година, се шпекулира со години, а пред неколку месеци дезинформациите дури се појавија на социјалните медиуми, велејќи дека принцот починал, но наскоро е демантирано од палатата. Сепак, според списанието Глобус, вистинската драма на судот се случила пред две години кога лекарите […]

.jpg
Судскиот процес за обвиненијата дека Џони ја претепал својата поранешна сопруга Амбер Херд, започна на 7 јули во Високиот суд во Лондон. Имено, Деп ја тужеше издавачката куќа „The Sun“, компанијата „News Group Newspaper (NGN)“ и нивниот извршен уредник, во Високиот суд во Лондон, за текст напишан во април 2018 година во кој е напишано […]

.jpg
Помина речиси една година од наводната кавга во авионот помеѓу актерот Бред Пит и неговиот најстар 18-годишен син Мадокс, и дека ова е една од главните причини зошто познатата актерка Анџелина Џоли поднесе барање за развод, веќе е позната, пишува Дејли Меил. Додека комуникацијата меѓу поранешните сопружници Анџелина и Бред е сè уште затегната и […]

.jpg
Поранешната манекенка, 45-годишната Џулиет Нортон, попозната како сопруга на славниот британски готвач, 45-годишниот Џејми Оливер, беше изненадена од тажното откритие дека имала три спонтани абортуси од последната бременост, пред четири години. Имено, како дел од емисијата „Made by Mammas“, Џулиет искрено зборуваше за проширување на семејството, а потоа откри како таа и нејзиниот сопруг, кои […]

.jpg
Бројни теории на заговор, гатанки и мистерии се вртеа околу кралското семејство со децении. Повеќето од нив се насочени токму кон принцот од Велс, Чарлс. Постојат неколку шпекулации од сексуалната ориентација на 71-годишникот, кој е всушност вистински татко на принцот Хари, до фактот дека тој е одговорен за смртта на принцезата Дајана, пишува Госип Коп. […]

.jpg
Празничниот викенд, кога Соединетите држави го славеа Денот на независноста, Скот Дисик и Софија Ричи се состанаа на заедничкиот собир во куќата на Кардашијан, а потоа очигледно сфатија дека донеле погрешна одлука. Откако во мај ја прекина тригодишната романса, Софија се сврте кон излегување и патување со пријателите, а Скот се посвети на своите деца, […]

.jpg
Не беше дозволено да се меша во светските работи и прашања и да се приклучи на организации како што се ООН, додека таа беше постојана членка на британското кралско семејство, но затоа Меган Маркл сега влезе во својата земја. Војвотката од Сасекс со големо задоволство ја прифати поканата да учествува на мотивациска конференција за млади […]

.jpg
Пред нешто повеќе од еден месец, музичката ѕвезда Иги Азалеа призна по неколкумесечни шпекулации дека родила син. Иако е позната по тоа што крие тајни кога станува збор за нејзиниот приватен живот, се чини дека сега решила да открие некои детали. И покрај тоа што рече дека ќе го задржи мајчинството за себе, јавноста сега […]

.jpg
Криси Тејген откри дека блокирала повеќе од милион луѓе на Твитер, бидејќи нејзиниот профил е „преплавен со болни психопати“. Таа призна дека е загрижена за своето семејство откако била нападната на Твитер од теоретичари на заговор што ја поврзувале со Џефри Епштајн од октомври минатата година. Таа напишала дека цел ден го поминала плачејќи поради […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris