Згодната водителка стана позната кога излегоа нејзините голи фотографии!

28 април, 2020
водителка

Денес е заштитно лице на спортските клубови.

Италијанската спортска новинарка и водителка Дилета Леота им ги мавта главите на мажите ширум светот. Таа честопати објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи, а пред четири години, во јавноста излегоа интимни фотографии кои не планирала да ги објави.

Во 2016 година избувна вистински скандал кога дури 47 од фотографиите на Дилета излегоа во јавноста.

“Се чувствувам како сè да постанува вирално. Јас не сум изненадена кога играм во клуб или работам  во теретана, но оваа приказна со експлицитни фотографии премина многу граници”, изјави таа за англискиот таблоид “The Sun”.

После тоа, светот го запамети нејзиното име, а таа стана еден од главните промотори на италијанскиот фудбал.