Исповед на жени: Зошто нивните мажи одеднаш престанале да бидат секси кон нив

29 мај, 2020
Naslovna

На почетокот на врската е привлечноста меѓу партнерите е голема! Тие постојано сакаат да се бакнуваат, допираат, да бидат еден до друг и да уживаат во секој изглед. Меѓу многумина, ова се смирува малку со текот на времето, но општата привлечност останува – барем за паровите кои се радуваат заедно долго време. Сепак, понекогаш привлечноста едноставно исчезнува – барем од една страна – и често постои специфична причина за ова…

На „ Whisper “ многу жени споделуваа искуства од ваков вид, а ние ви носиме 6.


1.Премногу удобно …

„Мојот партнер стана изморен и со прекумерна тежина во текот на изминатите две години и одеднаш веќе не сум привлечена кон него“.

Home Video Belly GIF - Find & Share on GIPHY

2. Лоша навика

„Јас сум со мојот дечко пет години, но тој неодамна почна да пуши. Затоа не го наоѓам повеќе толку привлечен

3. Бизарен фетиш

“Моето момче призна дека гледаше ТВ видеа со тверкање и сега ми е згрозено секој пат кога ќе ми го фати задникот или сака да има секс со мене”.

Twerk Gif GIF - Find & Share on GIPHY

4. Губење доверба

„Мојот партнер ме изневеруваше. Оттогаш не ме привлекувал сексуално. “

5. Различни потреби

Јас всушност имав секогаш силно либидо и многу страст и забава во сексот – а дечко ми не. Во меѓувреме, мојата желба значително се намали и не знам дали тоа е заради недостаток на секс или затоа што не го наоѓам повеќе привлечно.

6. Духови од минатото

„Јас не го сметам мојот партнер повеќе привлечен откако дознав што направил со некои жени минатата година“.

I Love You America Eww GIF by HULU - Find & Share on GIPHY
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi