Кој е „протокол за утринско чистење на црниот дроб“?

19 јули, 2020
22

Ако го зачувате црниот дроб, исто така ќе го зачувате срцето, мозокот, имунолошкиот систем, кожата, а ќе го подобрите варењето на храната. Ќе спиете добро, нивото на шеќер во крвта ќе биде избалансиран, вашиот крвен притисок ќе се спушти, ќе ослабнете, ќе изгледате и ќе се чувствувате помлади. Во главата ќе ви бидат многу работи појасни, ќе бидете помирни и посреќни. Кога животот станува претеран и премногу зафатен, сè што треба да направите е да го следите протоколот за утринско чистење, кој се состои од следниве две упатства.

Добро дехидрирајте се, особено наутро.
Пред ручек, не јадете многу масти.

Можете да јадете цело утро ако сакате , но избегнувајте храна што содржи маснотии и пијте многу течност. Има многу што можете да направите за подобрување на вашите утрински здравствени ефекти, што е детално опишано во книгата „Здрав Црн дроб“ од Ентони Вилијам. Но, основата на протоколот за утринско чистење на црниот дроб е многу едноставна. Покрај протоколот за чистење на црниот дроб, тука е и протоколот за спасување на црниот дроб 3: 6: 9 (девет дневен план за чистење на црниот дроб).

Кога минувате во еден од оние денови кога главата ви е како балон, поради сè што треба да сторите, знајте дека кога ќе ги правите овие две задачи наутро вие сте голем победник!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi