Потребно е и малку храброст. Овие 4 работи ги прават луѓето кои имаат НАВИСТИНА ИЗВОНРЕДЕН СЕКС!

2 мај, 2020
sex-positions-1523895318

Постојат парови кои по долга врска сè уште имаат феноменален сексуален живот Тие се ретки, но такви се! Како го прават тоа? Ако сакате да имате многу задоволство во креветот после многу години со партнерот, тогаш дефинитивно треба да ги земете предвид овие совети.

Воопшто не е лесно да бидете секогаш отворени и искрени во врска. Сепак, тоа се исплати. Особено кога станува збор за секс! Додека повеќето парови знаат што сакаат, во секоја можна област (омилена серија, книги, земји, бои и сл.), многумина немаат идеја за што навистина сонуваат во кревет. Како и да е, како најдобро да ги постигнете вашите сексуални фантазии без да го заплашите партнерот и да извршите притисок врз него и врз себе? Погледнете што прават паровите кои имаат исполнет сексуален живот по многу години заедно.

Couple Kiss GIF - Find & Share on GIPHY

Тие разговараат еден со друг и го вклучуваат партнерот во сè.

 Ако зборувате за вашите сексуални желби, полесно ќе биде вашиот партнер да го вклучите во нив. На пример, можете да му кажете: „Кога имаме секс, понекогаш мислам дека го правиш ова или тоа!“ или „Неодамна имав луд еротски сон во кој ти …“

Се инспирираат

За остварување на сексуалните замисли, треба добра фантазија. Како и да е, што ако сè уште не сте сигурни во вашите фантазии? На пример, можеби сте инспирирани од нешто што сте виделе на интернет и го пробувате со вашиот партнер. Дури и ако не знаете сами дали ви се допаѓа или не, тогаш вие сте одговорни за идејата. Најдобро е да пробате нешто заедно. Ќе има помал притисок и веројатно ќе ви се допадне.

Лежерни се

Покрај лежерниот секс, хуморот е исто така многу добредојден. Кога пробувате нешто ново, можно е сè да не оди како што треба на почетокот. Ако грешките се прифатат со насмевка и не се замарате многу со оваа пропадната идеја, нема да има притисок следниот пат кога ќе пробате.

Couple Love GIF - Find & Share on GIPHY

Тие учат и се флексибилни

 Не секоја сексуална фантазија лесно може да се оствари во реалност. Секој што сонувал за жежок секс во туш и потоа конечно го испробал, знае дека идејата и реалноста се сосема различни (затоа што е ужасно лизгаво во тушот). Слично е на многу фантазии. Сепак, ова не е причина да се откажеме од нив. Изберете ги работите што ви се допаѓаат, комбинирајте ги со други идеи и само заборавете на некои.