Ниту Ирина Шајк не можеше да одолее: Додаток што сите го носиме оваа пролет

27 мај, 2020
Naslovna

Тука беше неколку сезони, но сега мора да се има!

Иако славната руска манекенка поради некоја причина не сакаше да биде фотографирана вчера, њујоршките папараци сепак успеаја во нивниот план.

Целосно облечена како да се вратиле 90-тите: памучен пролетен фустан со средна должина со копчиња во центарот на моделот, и впечатливо деколте, огромна тексас јакна , патики, ватирана торба Шанел во светло син тон, очила за сонце, секако маска и венче за коса.

Класичното црно венче за коса покриено со сатен или кожа е апсолутно нешто што мора да се има за сезоната пролет / лето 2020 година и изгледа одлично изгледа во оваа кежуал варијанта, како го земала Ирина – врзана во пунџа или опашка, а како детал го заокружува венчето.