Со вистинскиот избор, секој може да има фигура во форма на песочен часовник: Еве кој модел на фармерки најдобро одговара на вашето тело!

11 мај, 2020
Naslovna

Кога одиме на шопинг, а особено кога бараме нов модел на фармерки, обично се претвора во часови и часови на шопинг и многу често завршува во неуспех. Фармерките се парче облека што им дава најголем проблем на жените. Пребарувањето за модел што е како спасување е како да пребарувате за Светиот Грал.  

Сепак, со неколку совети на модните експерти, веќе нема да ги имате овие проблеми.

Да започнеме:  

Покрупна градба

Имате облини и се чини дека е невозможно да најдете удобни фармерки, но исто така и оние што визуелно ве разредуваат истовремено. Решението е високи панталони. Во широк лак, избегнувајте фармерки со изветвени делови, бидејќи полесните делови ќе привлечат внимание на колковите, а тоа е токму она што сакате да го избегнете.

Нагласен стомак

Доколку се мачите со изразен стомак и вишок тежина во пределот, најдобриот избор се оние модели на средна височина на половината со малку порелаксиран пресек. Комбинирајте ги со подолги маици.  

Силни бедра

Во овој случај, изберете цигарет модел од потемни бои.  

Долги нозе

Скини Џинс е вистинскиот избор за вас.

Тело во форма на песочен часовник

Решението е директно фармерки, кои ќе воспостават рамнотежа помеѓу вашите истакнати облини. Барајте се што добро одговара на колковите и има исправени нозе кои визуелно ќе ги издолжат нозете.  

Долга половина

Ако имате долго торзо, фармерките на вас може да изгледаат малку неприродни и во никој случај да ласкаат начин да го истакнете задникот. Во тој случај, не заборавајте да одберете високи.

Крушковидна градба

Моделите со рамни нозе се одличен избор за овој вид. Тие ќе го балансираат изгледот и ќе ги маскираат пошироките колкови. Што се однесува до бојата, изберете модели на потемни нијанси.

Ситна градба

Се чувствувате како да пливате во фармерки? Во тој случај, одберете слаби фармерки и избегнувајте модели со 3/4 нозе.  

Рамен задник

Фармерките изгледаат одлично на предната страна, но од задната страна е сосема друга приказна – тие или висат или го прават вашиот задник рамен. Бидете сигурни дека ќе ги одберете  оние модели кои имаат потстрижување на задникот и убаво обликуваат. Избегнувајте рамни, и одберете ги оние фармерки со малку волуменски џебови.