Стан скоцкан во 23 квадрати: по ова никогаш немада да сакате за живеете во голема куќа! (ВИДЕО)

21 јуни, 2020
221445_stancic_ls

„За да бидете среќни потребно е малку“. Доказ за ова е овој стан во предградијата на Мелбурн, кој се наоѓа во средина на зелена оаза. Станот од 23 метри квадратни во кој живее едно лице е вистински одраз на минимализмот во архитектурата и дизајнот на ентериер.

Кујната, дневната соба со спалната и бањата собрани на 23 квадратни метри. Пред станот е голема тераса до која може да се пристапи преку голем стаклен ѕид, што остава впечаток дека станот е многу поголем.

Погледнете како изгледа овој фантастичен стан:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi