Носи позитивна енергија и привлекува пари. Во станот мора да имате барем еден предмет во оваа боја

3 јули, 2020
images (2)

Според овие правила, одредени бои имаат моќ да привлечат пари и позитивна енергија во вашиот дом. Добро е да набавите нешто или да насликате барем еден ѕид во куќата во една од овие 4 бои.

Тие ги менуваат вибрациите што кружат низ куќата, го освежуваат просторот и сето тоа резултира во успех и подобрување во животот.

  1. Црвена

Црвената боја е позната по привлекување богатство и изобилство и многу брзо ја неутрализира негативната енергија. Античките Кинези секогаш чувале пари во црвени паричници затоа што, според античкото верување на фенг шуи, оваа боја привлекува уште повеќе пари во животот и обезбедува благосостојба.

  1. Зелена

Зелената боја носи хармонија во куќата. Веднаш зад црвениот е вреден симбол на богатство, духовно и материјално.

  1. Виолетова

Богатите, длабоки нијанси на виолетова ќе донесат кралска атмосфера во куќата. Без разлика дали тоа е облека или украс во куќата. Оваа боја е симбол на елеганција, богатство и духовност. Најдобро е да се чуваат виолетови предмети во делови од куќата што гледаат југоисточно и северно.

  1. Жолта

Тоа е боја што ја поттикнува креативноста кај сите. Таа е полна со позитивна енергија и може да го подобри расположението на сите. Оваа боја ќе донесе многу можности и позитивни промени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi