Очилата за сонце ви се изгребаа? Спасете ги со паста за заби!

19 јули, 2020
shadedeye-safety-glasses-sunglasses-85901-16-64_1000

Гребнатините на очилата за сонце се многу непријатни, не е лесно да гледа низ изгребани очила. Сепак, ваквите оштетени очила не треба веднаш да се фрлаат во ѓубре. Со користење на овој едноставен трик со паста за заби гребнатините може да исчезнат.

Кој ќе купи нови сега? Иако во продавниците има нови модели … И сончевите денови траат. Не е добро да се биде на сонце без заштита на очите, а од друга страна, треба да се запрашаме дали тие гребнатини и цртички ќе ни направат повеќе штета отколку корист? Решението е некаде измеѓу. Може да ги користите, само ако се ослободите од гребнатините! Стаклото можеби не е совршено, но вреди да се проба. Можеби навистина не треба да купувате нови.

Што ви треба? Па, најважниот помошник во ова е обична паста за заби. Звучи чудно, но овој прекрасен производ треба да ги отстрани гребнатините од стаклото. Сепак, треба да се напомене дека пастата за заби треба да биде без состојки за избелување, која нема абразивни својства и не е како гел. Покрај пастата за заби, потребна ви е само крпа од микрофибер и сад со млака вода доволно голем за да ги собере очилата.

Еве како … Прво, проверете дали целосно ги исчистивте стаклата со крпа. Ставете мала количина паста на прстот, не повеќе од големо зрно грашок. Ставете на надворешната страна од стаклото и тријте го околу 5 минути. Повторете го ова и со другото стакло. Потоа ставете ги очилата во сад со млака вода и добро отстранете ја пастата за заби. Избришете ги очилата за сонце со крпа и погледнете низ нив. Гребнатините треба да бидат целосно исчезнати!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi