СТАВИЛА СОДА БИКАРБОНА НА КРЕВЕТОТ И СИ ОТИШЛА ОД СОБА: Кога се врати не можеше да им верува на своите очи! (ВИДЕО)

29 септември, 2020
soba

Нема човек кој не минува барем неколку часа во кревет секој ден.

Без разлика дали го користите само за ноќен одмор или сакате да се гушкате преку ден, да грицкате нешто со филм, ова удобно парче мебел е дефинитивно еден од оние во кои сакаме да поминуваме време.

Но, малку луѓе размислуваат да го исчистат!

Дали знаете дека во душекот на вашиот кревет има милиони мртви клетки на кожата, прашина и грини?! Да не зборуваме за потта што ткаенината ја апсорбира! Значи, треба итно да започнете со чистење. Но како?

Една жена по име Мелиса Мејкер открила одличен и многу ефтин начин да го стори тоа. Имено, таа истура сода бикарбона на душекот секој ден!

Сè што ви треба е околу 200 гр сода бикарбона, која ќе ја посипете на душекот. Оставете да делува 30 минути, а потоа вакуумирајте.

Покрај тоа што од сега ќе спиете во здраво „опкружување“, вашиот кревет ќе мириса и прекрасно!.