Топ 5 пролетни стајлинзи: Комбинации кои ќе сакате да ги ископирате

21 април, 2020
Насловна

Се наближува враќањето на нормалните животи, затоа спремете се да сјаете во комбинациите кои одземаат здив.

Убавото време пристигна, а како што изгледа наскоро ќе можеме да прошетаме во сите оние неодоливи пролетни парчиња облека.

Пролетта е совршено време од годината да се направи секаков вид стајлинг. Нишачките фустани, цветните принтови и женскиот стил ќе бидат доминантни во текот на оваа сезона. Светли бои, исто така, ќе бидат во фокусот.  

Зачувајте ги комбинациите на облека навреме за да блеснете со целосен сјај кога ќе заврши периодот на изолација. Еве 5 предлози што дефинитивно ќе сакате да ги ископирате во: Портокаловата боја дефинитивно ќе ја одбележи сезоната. Да се ​​направи обичен фустан поинтересен, трикот за шамии е хит. 

View this post on Instagram

#sunnyday

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on


Плетените здолништа беа во тренд минатата пролет, а ништо помалку активирани ќе бидат оваа сезона. Сите бои доаѓаат на ум, зависи од вас да го изберете вашиот омилен. За секојдневен стил, комбинирајте здолниште и класична маица со интересно печатење и подготвени сте да пиете кафе со пријателите.

View this post on Instagram

#spring

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Тексас во комбинација со црвена боја изгледа многу интересно и го привлекува погледот каде и да се појавите.

https://www.instagram.com/p/B-xPjxioUQs/?utm_source=ig_web_copy_link

Што повеќе цветни мотиви, тоа подобро. Долги фустани како овој ќе ги гледаме почесто на улиците.

Комбинацијата на аголен фустан и патики не звучи како ветувачка комбинација, но всушност изгледа навистина интересно. Доколку не се сомневате помеѓу женски и спортски стил, изберете ваков стил: