Вкусен, сочен и едноставен за спремање: Спремете авокадо тост кој ќе ве држи сити долго време!

5 декември, 20210
332035_avokado-tost-shutterstock-735495550_ff (1)

На најлесен начин подгответе појадок во кој ќе уживате секое утро.

Состојки:

1 авокадо
2 парчиња тост леб
малку маргарин
2 јајца
Кисела павлака
сол
бибер
лук во прав

Подготовка:

Најпрво треба да го потпечете лебот во тостер, но да не биде ниту премногу мек, ниту премногу тврд.

После тоа, испржете ги јајцата на маслиново масло за да може да се излеат жолчките.

После тоа, кришките премачкајте ги со 1 лажичка павлака, а потоа кога ќе го отворите авокадото исечете го на парчиња и ставете го авокадото на кришките леб.

После тоа, врз лебот ставете пржени јајца на кои ќе посипете зачини.

Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris