ЗНАЕТЕ ЛИ КАКО НАВИСТИНА СЕ ВИКА НАЈЗГОДНИОТ ХОЛИВУДСКИ ГЛУМЕЦ? Еве зошто Бред Пит не го користи своето вистинско име!

6 декември, 20210
Screenshot 2021-12-06 093328

Откако Бред Пит стекна слава и популарност, неговата убавина речиси никого не остави рамнодушен, а Анџелина Џоли и тој сè уште важат за еден од најубавите парови во историјата на филмската индустрија.

Неговото име е познато насекаде низ планетата, но многумина не знаат дека тој не го користел своето вистинско име откако се преселил од родното Мисури.

Актерот еднаш зборуваше за околностите кои доведоа до неговото заминување од Мисури. Пит објаснил дека требало да заврши училиште, но едноставно едвај го чекал почетокот на неговата филмска кариера. Заминал пред да дипломира.

„Секогаш се жалев дека нема филмска академија во јужен Мисури и ми падна на памет дека можам да одам кај неа, па буквално се спакував, се качив во автомобилот и заминав. Не дипломирав“, призна Пит на меѓународниот филмски фестивал во Санта Барбара.

Brad Pitt i Angelina Jolie

Вистинското име на актерот е Вилијам Бредли Пит, именуван по неговиот татко Вилијам Алвин Пит. Бред решил да си го скрати името поради желбата да се занимава со глума.

За полесно да се запамети, актерот го користел своето средно име, па денес многумина не знаат како се вика. Освен тоа, малкумина знаат дека дури и Бред претрпел естетска корекција.

Бред Пит не е единствениот актер кој го сменил своето име за да стане познат во Холивуд. Џејми Фокс сега е популарен под тоа име, но се прашуваме дали тоа ќе беше случај доколку се држеше до своето вистинско име, а тоа е Ерик Марлон Бишоп. Дури и легендарната Мерлин Монро го промени своето име, всушност се викаше Норма Џин Мортенсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris