Кадифе во земјени тонови е моден хит оваа зима: Топ 3 стајлинга кои ќе доминираат!

2 декември, 20210
moda-jakna-830x0

Кадифето е материјал кој се враќа на модниот трон со секој почеток на есенската и зимската сезона. Ова е вистински зимски материјал, бидејќи е многу топол и лесно се комбинира со било која друга облека.

Продавниците нудат голем број кадифени парчиња: блејзери, панталони, здолништа, јакни, фустани, џемпери …

Оваа зима посебен хит се кафените нијанси на кадифе.

Можете да комбинирате работи од овој материјал едни со други и да направите комплети.

Доколку немате инспирација да носите кадифе и не сте љубител на земјените тонови, следните комбинации можеби ќе ве убедат во спротивното:

1. Зелена кошула-јакна

Оваа кошула-јакна одлично се вклопува со неизбежните фармерки. Кошулата-јакна ќе изгледа исто толку добро ако ја ископирате со длабоко мини здолниште, а за вечерен изглед можете да носите длабоки чизми во црна боја.

2. Деловен стајлинг

Оваа комбинација можете да ја носите на работа, но и за викенд кога одите на пијачка со пријателите. Кадифените панталони се одлична алтернатива за фармерките кои ги носите секојдневно, додека карираната кошула и интересниот накит можат да дадат уникатна нота на целокупниот изглед.

3. Мини кадифено здолниште

Можеби се прашувате како можете да ги носите омилените кратки здолништа во студените денови? Па со длабоки чизми, се разбира.

Во оваа комбинација, здолништето ќе стане скромно и визуелно не толку кратко. Стајлингот треба да биде неутрален, а тоа ќе го направите со ролка во бела или nude боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris