НЕ ГОТВЕТЕ МАКАРОНИ ВО ВОДА, СО ОВОЈ ТРИК ЌЕ БИДАТ ПОКРЕМАСТИ: Ви треба само 1 состојка за брзи и ефтини тестенини!

2 декември, 20210
image_2021-12-02_114511

Кога ќе готвите макарони во млеко, а не во вода, добивате покремаста паста. Особено кога на сето тоа ќе додадете топено сирење, вкусот е неверојатен.

Брзо и лесно се подготвува, па затоа е одличен оброк за сите кои се брзаат. Што е уште попрактично со познатите макарони и сирење бидејќи се евтини и потребни ви се 3 состојки кои најчесто ги имате дома. Одберете ја количината на состојки сами бидејќи ова може да биде оброк за еден или повеќе луѓе.

Подготовка: Во зовриено млеко сварете макарони, варете додека млекото малку не испари. Додадете го ренданото сирење и оставете го на шпорет уште неколку минути. Добро соединете и вашиот оброк е завршен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris