ТОП 10 ФАНТАЗИИ: СИТЕ барем еднаш сонувале за ова, а ЧЕТВРТАТА велат дека е НАЈЧЕСТА насекаде во светот! (ФОТО)

23 ноември, 20210
257368751_4482305541890053_6779154798955186930_n

Кој би рекол…

Во споредба со минатите времиња, темата за секс фантазии не е толку табу, иако за одредени работи ретко се зборува и денес.

Ако некогаш сте се сомневале дали вашите желби и преференции се исправни, се надеваме дека овој напис ќе ве ослободи од стегите и предрасудите.

Ви ги пренесуваме 10-те најчести сексуални фантазии:

  1. Орален секс – многу луѓе чувствуваат дополнителна возбуда и стимулација доколку вклучат орално задоволување во класичниот однос.
  2. Секс на јавно место – неизвесноста дали некој ќе ги види на самиот чин, некои луѓе ги излудува.
  3. Секс со бившиот – без разлика дали се впуштате во вакво нешто, или само замислувате, има луѓе кои иако се во среќна врска, сепак сонуваат да имаат нешто „забрането“ со бившиот.
  4. Тројка – можеби најчестата фантазија, не само за мажите, туку и за жените, е тројка. Понекогаш третото лице не е вишок.
  5. Доминација – многумина кои се повлечени во реалниот живот, чувствуваат потреба да покажат во четири ѕида дека сè уште имаат „посилен глас“ и склоност кон доминација.
  6. Игрите со улоги можат да бидат интересен додаток на сексуалните искуства, па можеби треба да се обидете да и дадете слобода на вашата имагинација и да станете медицинска сестра или француска собарка на една вечер.
  7. Секс со славна личност – ако некогаш сте сонувале за оној сладок актер, не грижете се, не сте единствените. Многумина се возбудуваат од идејата да имаат интимен однос со позната личност.
  8. Секс во природа – слично на сексот на јавно место, многу луѓе имаат фантазии за секс во природата, а судејќи по разни сателитски снимки на Google, многу од нив ги реализираат.
  9. Невообичаен секс – на сите им се познати класичните пози, но има и такви луѓе кои сакаат малку повеќе да експериментираат, или во парови или со повеќе парови, вклучувајќи во нивното дружење и разни играчки и помагала.
  10. Снимање – Ќе бидете изненадени колку луѓе сакаат да ги имаат нивните сексуални снимки во архивата. Возбудата од гледањето како уживате со некого може да биде многу голема и всушност да доведе до нова авантура.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris